KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16251007
*
nr 1625 1007
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Oljemålning, "Gammal dam". Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 11:51:29)
Uppdatera
Visning
fredag 31/5, lördag 1/6, söndag 2/6 och måndag 3/6
Auktionen
avslutas:
måndag 3 juni kl 19:36:43
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar nerman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41
-
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:57
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:15
*
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
nr 1625 1007
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Oljemålning, "Gammal dam". Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 11:51:29) Uppdatera |
Visning |
fredag 31/5, lördag 1/6, söndag 2/6 och måndag 3/6 |
Auktionen avslutas: |
måndag 3 juni kl 19:36:43 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar nerman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41 -
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:57 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:15